Profesoři z Polska diskutovali se studenty regionálního rozvoje

Studenti kurzu Regionální ekonomie a politiky měli možnost na počátku výuky se setkat a diskutovat s prof. UEW dr hab. Andrzejem Raszkowským z Katedry Regionální ekonomie Ekonomické univerzity ve Wroclawi a s hostujícím profesorem na Vysoké škole techniky a ekonomiky v Drážďanech a s prof. UE dr hab. Andrzejem Sztando z Katedry Prostorové ekonomie a místní samosprávy.

V rámci obou vystoupení kolegů z Polska se diskutovala tématika fungování místních samospráv a ekonomického rozvoje měst v Polsku, nebo jak stimulovat místní rozvoj v současných podmínkách a s využitím zdrojů EU v rozvoji měst a regionů.  Diskuze probíhaly v anglickém jazyce, studenti měli možnost se dozvědět mnoho nových informací o polských reáliích a společně sdílet české a polské zkušenosti s ekonomickým růstem a rozvojem regionů.