Naši studenti na exkursi v ICUKu

Studenti FSE UJEP v rámci předmětu Inovace vedeného Tomášem Sýkorou byli na začátku října 2021 přijati v prostorách Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK). Poslání ICUKu a jeho roli v rozvoji našeho regionu studentům představil ředitel Martin Mata. Proběhla také diskuse o aktuálních tématech, které mají inovační potenciál v Ústeckém kraji, jako je autonomní mobilita či vodíková energetika. V další části Jan Wedlich seznámil studenty s konkrétními formami podpory, které ICUK poskytuje regionálním inovativním firmám, start-upům či jednotlivcům, kteří chtějí svou zajímavou ideu rozvinout do podoby konkurenceschopného podnikatelského záměru. Následně si studenti prohlédli moderní prostory ICUKu, které může využívat i veřejnost pro rozvíjení svých podnikatelských aktivit, ať už se jedná o coworkingové centrum či o konferenční prostory. Spolupráce Katedry regionálního rozvoje FSE UJEP s Inovačním centrem Ústeckého kraje je zcela běžnou součástí činností obou institucí a významně přispívá nejen ke zkvalitnění výuky a k rozvoji uplatnění studentů v profesním životě, ale také díky dalším společným aktivitám rozvoji regionu.