FSE a TAČR: O důležitých institucích se studenty nejen hovoříme, ale rovnou je s nimi seznamujeme

Ani v listopadu nepolevujeme v propojování teorie s praxí. Proto jsme požádali Milly Kuželkovou z Technologické agentury ČR, aby studenty předmětu Inovace seznámila s posláním a činností této instituce, která se významným způsobem podílí na financování vědy, výzkumu a inovací v České republice. Pro tuto přednášku jsme zvolili on-line formu. Domníváme se totiž, že i když je kontaktní výuka v současné době možná, každý z formátů má své výhody i své nevýhody, a proto je ve výuce ve vhodných případech kombinujeme. Z přednášky jsme pořídili nahrávku, ke které se studenti mohou kdykoli vrátit. On-line přednášku jsme v tomto případě zvolili i s ohledem na časové možnosti paní Kuželkové. Studenti prokázali, že ani tento formát je neodradil od aktivní účasti na přednášce. Přednášející byla velmi potěšena, že studenti reagovali na její podněty, diskutovali, sami se ptali a při závěrečných „kontrolních otázkách“ správně odpovídali, čímž prokázali, že po celou dobu drželi bdělou pozornost.

Je nutné zdůraznit naše poděkování všem externím partnerům, kteří jsou ochotni přispět ke kvalitě a atraktivitě výuky. Spolupracují s námi na dobrovolné bázi, jejich činnost představuje značný osobní vklad nad rámec jejich běžné činnosti. Všichni, kteří nám spolupráci přislíbili, jsou vždy skvěle připraveni. A tak předávají studentům nejen své odborné znalosti a zkušenosti, ale také určitou míru nadšení, která je pro smysluplný výkon každé profese klíčová.