Stipendium města Trmice za nejlepší studentskou práci získal náš student

Stipendium města Trmice za nejlepší studentskou práci s tematikou vztahující se ke správnímu území Města Trmice nebo obcí Mikroregionu Milada za akademický rok 2020/2021 získal Bc. Lukáš Kopřiva, absolvent bakalářského studia oboru Regionální rozvoj a veřejná správa. Stipendium získal za práci Analýza nehodovosti v okrese Ústí nad Labem se zaměřením na rizikové křižovatky v rámci zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Práce se zabývá nehodovostí na vybraných rizikových křižovatkách v okrese Ústí nad Labem v rámci zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Práce analyzuje křižovatky, které byly v minulosti upraveny, dále křižovatky, u kterých je úprava plánována a i křižovatky, u kterých žádná úprava plánována není. V práci byla konkrétně analyzována i riziková křižovatka ulic Hrbovická, Majakovského a Tovární, která se nachází na cestě z centra města Ústí nad Labem do města Trmice. Byla vyhodnocena jak situace původní stykové křižovatky před přestavbou, tak i křižovatky okružní po přestavbě.