Transformace Ústeckého kraje – máme to

Dne 15. 12. 2021 se konal diskusní seminář se zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR Ing. Milošem Soukupem, vedoucím oddělení RE:START, a Ing. Andreou Langhammerovou, regionální konzultantkou MMR pro Ústecký kraj. Naši studenti na něm diskutovali o tom, kde vidí transformační potenciál regionu, jak by měl ideálně vypadat za deset a více let či jaké nástroje bude vhodné při transformaci regionu použít a jak rozvíjet komunikaci všech, kteří se na ní budou podílet. Z diskusí vyplynulo, že se v porovnání s minulostí nejvíce daří ve zvyšování kvality životního prostředí. Krajina, její kvalita a krása je podle studentů tím největším potenciálem regionu, v jeho rozvoji by ale mělo být pamatováno na průmyslovou tradici regionu, se kterou by se dále mělo pracovat a využívat ji jako specifickou a silnou stránku.