Přednášky profesorů z Polska

Studenti několika studijních kurzů naší katedry dne 19. a 20. října vyslechli přednášky kolegů profesorů z Ekonomické univerzity ve Wroclawi. Navštívili nás prof. UEW dr hab. Andrzej Raszkowski z Katedry Regionální ekonomie Ekonomické univerzity ve Wroclawi, který je také hostujícím profesorem na Vysoké škole techniky a ekonomiky v Drážďanech. Druhým hostem byl prof. UEW dr hab. Andrzej Sztando, který se před několika týdny vrátil z dvouměsíční stáže na univerzitách v USA, o jeho získaných zkušenostech se také diskutovalo. Studenti se dozvěděli nejen mnoho zajímavých informací z hostování na zahraničních univerzitách, ale i o organizaci veřejné správy a zejména samosprávy v Polsku. Diskuze probíhaly v anglickém jazyce, vedle odborných témat z oblasti ekonomie a veřejné správy byl dán prostor také pro představení studia na Ekonomické univerzitě ve Wroclawi.

Obr. 1: Přednáška prof. Sztanda

Zdroj: P. Hlaváček