Studenti z Karlovarského kraje si užili soukromý Den otevřených dveří

Dne 22. února 2023 jsme uspořádali den otevřených dveří výhradně pro studenty Karlovarska. Akce je dokladem fungujícího partnerství na základě uzavřeného memoranda mezi naší fakultou a krajem z července loňského roku.
S myšlenkou de facto soukromého dne otevřených dveří přišli zástupci Rady Karlovarského kraje a Karlovarské agentury rozvoje a podnikání (KARP), která s ústeckou fakultou sociálně ekonomickou rovněž spolupracuje a pro studenty vypravila na vlastní náklady autobus. „Naplňování memoranda prostřednictvím takových akcí, jako jsou den otevřených dveří nebo zajištění přednášek, považujeme za adekvátní a přínosnou formu naší spolupráce,“ uvedl Tomáš Sýkora z katedry regionálního rozvoje a veřejné správy UJEP.
FSE UJEP si pro návštěvníky připravila celodenní program. Kromě obecného představení fakulty, včetně prohlídky kampusu, vědecké knihovny a kompletní budovy fakulty, měli studenti možnost diskutovat se zástupci jednotlivých kateder nebo studijního oddělení. „Rádi našim potenciálním studentům vyjdeme vstříc a jejich zájem nás moc těší. Středoškolákům z Karlovarského kraje jsme
představili jednotlivé studijní obory a zodpověděli veškeré dotazy týkající se nejen přijímacího řízení,“ dodala PR manažerka fakulty Jitka Dvořáková.
„Jsem velmi ráda, že se nám společnými silami podařilo setkání zorganizovat. Samotní studenti den otevřených dveří hodnotili velmi pozitivně a v návaznosti na zpětnou vazbu si troufám říct, že řada z nich reálně přemýšlí nad podáním přihlášky právě na ústeckou univerzitu i místní sociálně ekonomickou fakultu,“ doplnila Šárka Harušťáková, projektová manažerka Karlovarské agentury
rozvoje podnikání, p. o.